فرم ها در PHP

نوشته‌شده در در مفاهیم پایه ای
Loading Likes...

اگر دقت کرده باشید کمتر میبینید تو یه اسکریپت PHP از از تگ form استفاده نشده باشه. از فرمها برای ارسال اطلاعات به فایل خاصی استفاده میشه و توسط متغیرهای از پیش تعریف شده  GET ، $_POST_$ و REQUEST_$ میشه اطلاعات ارسال شده رو دریافت کرد. اما معمولا از REQUEST_$ زیاد استفاده نمیشه.

مثال:

ما دو فایل با نامهای index.php و  welcome.php ایجاد میکنیم ، در فایل اول  ما یک فرم html ، دو کادر متنی و یک دکمه submit داریم:

<html>
<body>

<form action="welcome.php" method="post">
Name: <input type="text" name="fname">
Age: <input type="text" name="age">
<input type="submit">
</form>

</body>
</html>

ودر فایل welcome.php از این کدها برای دریافت اطلاعات و نمایش اونها در خروجی استفاده میکنیم:

<html>
<body>

Welcome <?php echo $_POST["fname"]; ?>!<br>
You are <?php echo $_POST["age"]; ?> years old.

</body>
</html>

خروجی:

Welcome John!
You are 28 years old.

توضیح کد:

در فایل اول ما با استفاده از خاصیت action تگ form فایلی که باید اطلاعات به اون ارسال بشه رو مشخص کردیم و دو کادر متن برای ورود نام و سن کاربر به ترتیب با نام های fname و age ایجاد کردیم و در نهایت یک دکمه submit هم برای ارسال اطلاعات به فایل welcome.php گذاشتیم.

بعد از اینکه کاربر اطلاعات رو وارد و دکمه submit رو فشار داد اطلاعات به فایل دوم ارسال میشن، حالا کدهای فایل دوم هستن که اجرا میشن. بسیار خوب! گفتیم معمولا برای دریافت اطلاعات از دو متغیر GET_$ و POST_$ استفاده میکنیم اما اینجا باید کدوم رو بذاریم؟ این بستگی داره به متد ارسال اطلاعات که در تگ form با استفاده از ویژگی method مشخص کردید پس در فایل welcome.php ما از دستور POST استفاده میکنیم.

 

نکاتی که باید به اونها توجه کنید:

  • متغیرهای GET_$ و POST_$ بصورت کامل در این آموزش توضیح داده شده اند.
  • به متغیرهای از پیش تعریف شده بالا SuperGlobal هم میگویند. علت این نامگذاری این است گه این نوع متغیرها در همه جای سند میتوانند مورد استفاده قرار بگیرند و محدود نیستند.
  • تگ form در بخش HTML توضیح داده شده است.
  • در مثال بالا کد اول میتونه با فرمت html ذخیره بشه فرمت فایل دوم حتما باید php باشه چون از اسکریپت php در اون استفاده شده.


سوالی دارید؟

بدون گرفتن نتیجه اینجا رو ترک نکنید! هر سوالی دارید میتونید در عرض ۱۵ ثانیه ثبت نام و خیلی زود جواب بگیرید.

3 دیدگاه برای «فرم ها در PHP»

  1. سلام من یک فایل html دارم که اطلاعات از کاربر میگیره و ارسال میکنه به data base حالا میخوام با یه فایل html دیگه اطلاعاتو نمایش بده. فایل php که برای select اطلاعات نوشتم درسته اما میخوام این فایل روی صفحه html اجرا شه. من تو html هیچی نزدم فقط طراحی کردم اما میخوام اون جدولی که اطلاعات نشون میده تو html به کاربر نمایش داده بشه.میشه کمک کنین؟

    1. اطلاعات در صفحه HTML نمایش داده میشه دیگه! اگر منظورتون پسوند فایل هست اون رو میتونید با htaccess از php به html تغییر بدید.
      لطفا سوالتون رو تو انجمن بپرسید اونجا سریعتر جواب میگیرید irDevs.com.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 4 =